0.00 ₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Tüm Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

info@gistcraft.com

+90 542 714 25 77

0.00 ₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Crazy Horse Hakkında Her Şey

More articles

Crazy Horse deri ile üretilen ürünlerin neredeyse 30 yıldan fazla kullanılabildiğini biliyor muydunuz? Bu deri adeta yaşıyor ve zaman içerisinde kullanıldıkça güzelleşiyor. Bu yazımızda sizlerle crazy horse deriyi, neden uzun yıllar dayanıklı olabildiğini ve bakımının nasıl yapıldığını paylaşacağız.

 

Crazy Horse Deri Nedir?

Crazy horse derisi yüzyıllar boyunca popülerlik kazanmış. Sebepleri ise güzel, sağlam ve uzun ömürlü olmasıdır. Tam taneli dana derisinden yapılmış, piyasadaki en kaliteli ve en pahalı deridir. Derinin yüzeyi son derece benzersizdir; el değmeden kaldığı için doğal izleri ve kusurlarıyla güzel bir hikaye anlatabilmektedir. Doğal dokusundan neredeyse hiçbir şey kaybetmediğinden güçlü ve dayanıklıdır. Aynı zamanda nefes alabilir, yani uzun süreli temastan deri terlemez.

Peki, crazy horse derisi nedir ve gerçekten dana derisinden yapıldıysa, neden içinde bir “at” var?

Çünkü yıllar önce at eyeri yapmak için uzun süre dayanıklı olduğundan bu deri kullanmış; aslında tek sebep bu. Binicilik dünyasında crazy horse derisine, eyer derisi de denilmektedir. Pek çok kişinin düşündüğünün aksine bu deri at derisinden değil dana derisinden üretilmiştir. Crazy horse, deri liflerini geliştirmek için düzleştirilmiş ve cilalanmış sırçalı deridir. Deriden alınan tek şey saçtır; diğer her şey bozulmadan kalır. Kaliteli bir deri arayan üreticilerin ve markaların çoğu crazy horse deri tercih eder çünkü bu deri zamanla daha da iyi hale gelmektedir. Sıradan deri ürünler yalnızca birkaç yıl dayanırken crazy horse ile yapılan ürünler zaman içinde daha da güzelleşir hatta vintage bir görünüm kazanır. Crazy horse deriyi bu kadar özel yapan ve her gün güzel kalmasını sağlayan bir diğer neden de el yapımı sürecidir. En önemli özelliği, suya ve diğer sıvılara karşı oldukça dayanıklı olmasının yanı sıra, içerisinde yaygın deri eşyalarda kullanılan diğer maddelere göre lifleri çok daha iyi koruyan mum barındırmasıdır. Crazy horse derisi, yalnızca en kaliteli %100 doğal deriyi kullanan son derece yetenekli ustalar tarafından üretilir. Bu zengin sırçalı dana derisi, doğal balmumu ile işlenir, ardından elle mükemmel bir şekilde hazırlanır sonuç olarak yumuşak dokulu ve dayanıklı bir deri geliştirilir.

Uzun süreli kullanmak için deri bakımı nasıl olmalıdır?

Uygun bakım yaparak 30 yıldan daha uzun süre kullanılabilir. Crazy horse deriyi “zamansız” olarak tanımlayabiliriz. Crazy horse deri zaman içinde zarif bir şekilde yaşlanır, kendi benzersiz renk tonlarını oluşturur ve deri sırçalı olduğundan fazla bakım gerektirmez. Bununla birlikte, crazy horse ürünleri kire ve diğer istenmeyen kusurlara karşı hassastır ve derinin korunması için onlara nasıl özen gösterileceğini bilmek gerekir. Sizinle birkaç ipucu paylaşmak isteriz; deriyi temizlerken hafif temizleyiciler kullanmanız önemlidir. Ilık su kullanarak mikrofiber yumuşak bir bez yardımıyla deri yüzeyini ovalayın. Bu işlem derinin dokusunu ve rengini bozmadan, üzerindeki yağ ve kir lekelerinden hızla kurtaracaktır. Ayrıca, saklamadan önce derinin tamamen kuruduğundan emin olun. Bu nedenle temizledikten sonra doğrudan güneş ışığına maruz kalmadan oda sıcaklığında kurumaya bırakın. Isıtıcı veya saç kurutma makinesi de kullanmanızı önermiyoruz, bu işlem deriyi bükebilir veya soldurabilir. Ürün tamamen kuruduktan sonra, esnek ve su geçirmez kalması için dış kısmına ince bir tabaka deri yumuşatıcı uygulayabilirsiniz

Son Yazılar